ugkjuchniewicz.pl

ugkjuchniewicz.pl

wczasy nad morzem gdzie najtaniej

wczasy nad morzem gdzie najtaniej

Czy Goryle wyginąć

Goryle są duże, ciche, delikatne małpy, które można znaleźć w Afryce. Chociaż goryle są czasem przedstawiany jako spod kontroli, są one w rzeczywistości wegetarian. Ze względu na niewiarygodne zmniejszenie siedliska, te piękne naczelne są w wielkim niebezpieczeństwie będzie wymarły.

Istnieją 3 podgatunki goryli żyjących w różnych częściach Afryki. Różnice między nimi są trudne do wykrycia, że ??są 3 podgatunki.

·Zachodnia nizinny (Gorilla gorilla)

·Eastern nizinny (Gorilla graueri)

·Goryl górski (Gorilla berengei)

Podobnie jak w przypadku wielu różnic pomiędzy gatunkami zwierząt różnice pomiędzy górami a goryl nizinny są wynikiem ich zmieniające się otoczenie w którym żyją, duża wysokość goryla górskiego wymaga dłuższe włosy ciała dla zwiększenia ciepła, wyższe czołach większe nozdrza do pomocy bardziej efektywne oddychanie przy dużych wysokościach, szerszych skrzyniach dołączyć większe płuca, mają też krótsze ramiona, krótsze, szersze ręce i nogi, prawdopodobnie w wyniku istnienia mniej gęsty las w wyższej wysokości.

Obszerne podjęto starania, aby próbować, aby zapewnić przetrwanie z gorylem w środowisku naturalnym, ale utrata siedlisk i kłusownictwa jest przyczyną poważnych obaw, numery Goryle są jedynie orientacyjne, ale mają tylko 3 gatunki 15000 – 30000 zwierzęta w lewo.

Podział na gatunki jest wzdłuż linii

Zachodnia gorillas- łącznie około 10,000-25,000 w Nigerii, Kamerunu, Republiki Środkowej Afryki, Gabon, Kongo i Zairu.

goryle wschodnie – w sumie około 4000, we wschodnim Zairze.

goryle górskie – w sumie około 620 w 285, a w niebezpieczeństwie coraz mniej, mil kwadratowych w lasach deszczowych Rwandy, Ugandy i Zairu.

Goryle są zwierzętami społecznymi, w stopniu, w jakim żyją w grupach społecznych 3-30, w typowej grupie znajdziesz jeden dominujący dojrzałą silverback a on jest samiec alfa grupy istnieją 3-4 dorosłe kobiety, niedojrzały Silverback jeden niedojrzałe samce i trzy do sześciu młodzież poniżej 8 lat.

Artykuł dzięki: bielizna wyszczuplająca duże rozmiary